Volit do evropského parlamentu, anebo se věnovat něčemu smysluplnějšímu?

vyšlo na →Britských listech

Ztížené podmínky – přerozkrádání i volebních hlasů

Koncem května tu máme další volby do Evropského parlamentu (EP), kde je pro naši zemi rezervováno 21 křesel, přičemž Česko je jen jedním z volebních obvodů. Má smysl volit? Anebo se v pohodě věnovat něčemu “smysluplnějšímu”?

Jako u každých voleb všude na světě – když nevolíte, tak necháte v pohodě volit za sebe ty, co svůj hlas odevzdají. Ale u nás se váš případný hlas “přepočítává“. Tak jako v některých zemích, kde si ti u vesla chtějí svou moc v klidu udržet, i kdyby měli menšinu.

Přidat tomu, kdo má, a ubrat tomu kdo nemá – prostý to princip

“Přepočítávání” hlasů je v takových poměrech prosté a jednoduché. Těm, co mají víc, se přidá, a těm, co mají míň, se ubere. Princip pěstovaný všude tam, kde loupežení, rozkrádání a přerozkrádání – pokud už ubývá toho, co se dá krást přímo (viz “řádění exekutorů v ČR“) – je základem jak podnikání, tak vedení státu; a také zahraničních vztahů včetně vztahů s našimi spojenci. Takže se tam “přerozkrádají” i volební hlasy.

Někde je tento princip loupežení, rozkrádání a přerozkrádání tak všudypřítomný, že nikomu nevadí. Někde vadí, ale lidi se “tak nějak” cítí bezmocní. Někde sice v principu vadí, ale “tak nějak” “se” neví, co s tím. V principu, dokonce i právně zakotveném, jako je tomu v EU a jejích členských státech.

Pan Babiš v EU rozhoduje – a přes něj vlak nejede

Tam v EU za nás všechny naším jménem rozhoduje tč. pan Babiš, tak jako před ním i po něm představitelé našeho státu. Jednomyslně spolu s ostatními 27 (28) představiteli zemí EU – a tak ani přes pana Babiše “vlak nejede”. Takže za všechno, co “EU” rozhodne, ať se nám to líbí nebo ne, může u nás tč. pan Babiš.

Nám zbývají parlamentáři – jakkoliv přepočítaní

Ano, pak v EU máme komisaře – jednoho – jako každý stát EU. Tč. paní komisařku, kterou pan Babiš jmenoval. A oněch 21 parlamentářů, které volíme-nevolíme. Ale ti už tak moc nerozhodují, jakkoliv mohou věci nějak ovlivňovat. Někteří značně – podle toho jak a s kým pracují – a přesně tohle by nás mělo zajímat.

Co s tím? Co s těmi volbami-nevolbami, tentokrát do parlamentu EU?

Pokud nám loupežení, rozkrádání a přerozkrádání státu – i našich věcí společných včetně těch, které nás pojí s EU – vadí, tak bychom neměli volit loupežníky nebo jejich souputníky. A ty “mocné” už vůbec ne. Neboť jejich moc žije z naší “bezmocnosti”.

Volme a podporujme takové lidi, kteří už v politice kvalifikovaně, poctivě a pilně pracují. Dnes tací jsou a je jich docela dost.

Prostě a dobře – volme smysluplně


Advertisement

Author: vjr

vjrott.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: